Sağlık

Yan etkisi olmayan zayıflama ilacı yok

Yan etkisi olmayan zayıflama ilacı yok

Sağlık Bakanlığı, yan etkisi olmayan zayıflama ilacının bulunmadığını açıkladı. Özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği zayıflama ilaçlarının hepsinin yan etkisi olduğu bildirildi.

Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı 'Vücut Ağırlığı Kontrolü' başlıklı broşürde, zayıflığın iş yapma kalitesini düşürdüğü ve hastalıklara direnci azalttığı kaydedildi.

Şişmanlığın ise kalp, diyabet, hipertansiyon, kanser gibi hastalıklara zemin hazırladığı, hareketi sınırlayarak yaşam kalitesini düşürdüğü ve kazalara neden olduğunu belirtilen broşürde, kilo almak için yenen besin miktarının artırılması, daha sık beslenilmesi, düzenli yenilmesi ve öğün atlanılmaması, besinlere daha çok yağ, şeker ilave ederek enerji yoğunluluğunun artırılması, ceviz, fındık gibi besinlerin daha sık tüketilmesi önerildi.

Yan etkisi olmayan zayıflama hapının olmadığı, bu nedenle her türlü zayıflatıcı hapın kullanılmasından kaçınılması gerektiği vurgulanan broşürde, cerrahi veya akupunktur gibi yöntemlerin zayıflamada kalıcı çözüm sağlamadığına da dikkat çekildi.
Yayın tarihi: 23.08.2004
992
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.