Sağlık

Tatil dönüşü herkesi şaşırtın!

Tatil dönüşü herkesi şaşırtın!

Yazın son demlerinde tatil yapanlardansanız, bu tatilde amacınız dinlenmenin yanında zayıflamak da olsun.

Ağustos ayı hedefiniz, karıncalar gibi çalışmak yerine, ağustos böceği gibi tembellik yapmak olsun. Ancak tembelliğin bel çevrenizi kalınlaştırmasına izin vermeyin. Kumsalda ve suda önerdiğimiz hareketleri bir bir uygulayın.

Yazın son demlerinde tatil yapanlardansanız, bu tatilde amacınız dinlenmenin yanında zayıflamak da olsun. "Tatile kalori hesabı yapmaya gelmiyorum, yılda bir hafta kendime izin veriyorum" diyebilirsiniz. Haklısınız. Biz de size "yemek yemeyin" demiyoruz. Bu kez ne kalori hesabı yapacaksınız ne de yediklerinizden mahrum kalacaksınız. Bu tatilde biraz hareketlenecek ve tatilin tadını çıkaracaksınız. Nasıl hafiflediğinizi görünce inanamayacaksınız.

Enerji depolamak için mükemmel fırsat
Temiz hava, güneş ışığı, güzel yemekler, bol zaman. Tatil enerji depolamak ve dinlenmek için mükemmel bir yol olabilir. Peki ya tatilden birkaç kilo zayıflayarak eve dönmek nasıl bir his olurdu? Acaba bütün gün şezlongda yatıp da akşam yemek yiyip yatarak zayıflayabilir misiniz? Aslına bakarsanız plajda ve kumda yapılabilecek o kadar çok aktivite var ki. Üstelik tüm bunlar, hem eğlenmenize hem de enerji harcamanıza ve hafifleyerek eve dönmenize yardımcı olabilir.

Bu yaz ağustos ayında hedefiniz karıncalar gibi çalışmak yerine, Ağustos böceği gibi dinlenip tatilde zayıflamak olsun. Çünkü plaj, hiçbir spor salonunun size sunmadığı mükemmel bir çalışma ortamı yaratır. Gün doğumu ve gün batımı, yapacağınız egzersizler için ilham kaynağınız olabilir. Plajda yapacağınız çalışmalar da her gün uyguladığınız bilindik egzersizler olmak zorunda değildir. Dolayısıyla hareketleri güzelleştirip eğlenceli hale getirebilirsiniz. Plajda yapacağınız egzersizlerin çoğu aerobik olduklarından kalbiniz ve ciğerleriniz için mükemmel bir çalışma olacaklar. Ayrıca hem kalori yakacaksınız hem de vücudunuzu şekle sokacaksınız. Tatile gidip de zayıflayan ilk siz olacaksınız. Hafiflemeye hazır olun, plajda kalori avına çıkıyoruz.

Yayın tarihi: 17.08.2007
1878
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.