Sağlık

Spor cinsel hayatı da uzatıyor...

Spor cinsel hayatı da uzatıyor...

Gençsiniz ve şimdiden seks hayatınızı ne kadar renkli geçirirseniz o kadar iyi olduğunu düşünüyorsunuz. Çünkü siz yaşlandığınızda cinsel hayatınızın da biteceğine inananlardansınız. Lütfen tekrar düşünün, çünkü hayatınızda spora yer verdiğiniz oranda cinsel hayatınız da uzuyor.

Bu şekilde 50 yaşının üzerinde bile cinsel yaşamı hala oldukça aktif olan kişiler var. Yaşı 50-59 arasında değişen erkeklerde yapılan bir araştırmaya göre %90'ının hala düzenli bir cinsel yaşamı var.

Bunların %46'sı haftada 1-2 kere cinsel ilişkiye girerken, %28'i 3 ya da daha fazla sayıda cinsel ilişkide bulunuyorlar. Doğal olarak yaş biraz daha ilerleyince bu rakamlarda da biraz düşüş oluyor fakat sandığınız kadar değil.

70 yaş üzerindeki erkeklerin %78'i cinsel anlamda hala aktifler. Bunların %35'i haftada 1-2 defa cinsel ilişkide bulunuyorlar. Hatta %18'i haftada 3 ya da daha fazla sayıda cinsel ilişkide bulunmak için zamanlarının ve yeteneklerinin olduğunu söylüyor.

Ancak uzmanlar hemen hatırlatıyorlar. Zamanında yapacağınız spor ve egzersizlerin kalbiniz ve akciğeriniz kadar cinsel sağlığınıza etkisi de çok büyük.
Yayın tarihi: 12.09.2001
708
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.