Sağlık

'Silverdin' geri çekiliyor

'Silverdin' geri çekiliyor

"Silverdin 40 gr Krem" yapılan inceleme ve analizler sonucunda fiziksel yönden firma spesifikasyonlarına uygun bulunmadığından geri çekiliyor.

Güncellenme tarihi:
Bakanlık kararı üçüncü seviyede Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, Silverdin Krem'in bir serisi hakkında 3'üncü sınıf C seviyesinde geri çekme işlemi yapılmasını istedi. Yanık tedavisinde kullanılıyor Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğünce ilgili ilaç firması, il sağlık müdürlükleri ve ecza depolarına gönderilen yazıda, Deva Holding AŞ adına ruhsatlı bulunan, Carlo-Erba İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ'de üretilen "Silverdin 40 gr Krem" adlı preparatın "7038494" seri numaralı numunelerinin, yapılan inceleme ve analizler sonucunda fiziksel yönden firma spesifikasyonlarına uygun bulunmadığı belirtildi. Yazıda, bu nedenle söz konusu seriye 3'üncü sınıf C seviyesinde (depo seviyesi) geri çekme işleminin yapılması istendi. Silverdin isimli krem, derideki yanıkların tedavisinde kullanılıyor. CNNTÜRK Sağlıklı bir ömür bilgilenme ile mümkün!
Yayın tarihi: 15.10.2008
1573
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.