Mahmure

Sağlık

Kadın Sağlığı

Selülitle savaşın!

Selülitle savaşın!

Eğer selüliti kendinizden uzak tutmak istiyorsanız, beslenmenize dikkat etmek zorundasınız. Bol sebze ve meyve yemek, doğal gıdaları tercih etmek, tahmininizden daha çok işe yarayacaktır...

Güncellenme tarihi: 22.05.2013

Eğer vücudunuzda selülit varsa, bunun anlamı, vücudu temizleyen lemfatik sistemin, tıkanıklık sebebiyle işlevini tam olarak yerine getiremiyor olduğudur. Eğer selüliti kendinizden uzak tutmak istiyorsanız, kendinize dikkat etmek zorundasınız. Bol sebze ve meyve , doğal gıdaları tercih etmek, tahmininizden daha çok işe yarayacaktır. Uzmanların belirttiğine göre, doğal besinler sistemi temizleyip, toksinlerin atılmasına yardımcı olurken, oluşması muhtemel selülitin de önüne geçebiliyor. Ne kadar çok doğal besin tüketirseniz, sindirim sisteminiz de bunları o kadar çabuk parçalar. Buna karşılık işlenmiş besinlerin parçalanması daha uzun zaman alır ve karaciğerin vücuttan atamadığı bazı atıklar, vücut tarafından tekrar emilip zararlı olmaya başlayabilirler. Fazla miktarda atık birikmeye başladığında, selülit belirtileri de görülmeye başlanır.

Su: Vücudun yüzde 70'den fazlasının su olduğunu hatırlatan uzmanlar, bu sebeple günde en az 2 litre su içilmesi gerektiğini bildiriyor. Yeterince su içilmediği zaman vücudun susuzluk çektiğini ve bunun da selülit birikimine sebep olan etmenler arasında bulunduğunu ifade eden uzmanlar, suyun, aynı zamanda sistemi de temizlediğini kaydediyor.

7485
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.