Sağlık

Sekste skor önemli mi?

Sekste skor önemli mi?

Cinsellikte sıklık, çok sık konuşulan bir konudur. Amaç cinselliği sayılarla ifade etmektir. Ancak cinsel ilişki duygusal ve bedensel anlamda birleşmektir.

Cinsel ilişki bir spor karşılaşması değildir. Bunu sayılar ile anlatmak, açıklamak ve sürdürmek olası değildir. Her çiftin kendilerine göre kurdukları cinsel bir rejim vardır. Bu rejimi, eşlerin yaşları, günlük hayatlarında yaptıkları işler, stres seviyeleri, yetiştikleri kültür ve daha bir çok faktör etki eder. Cinsel rejimde eşler arasındaki en önemli nokta sevgi, saygı ve anlayıştır. Bazı çiftler için cinsel ilişki çok arka planlara itilebilir. Eşlerden biri cinsel ilişkiden zevk almıyor veya acı çekiyor olabilir. Uyumlu ve anlaşan bir çift cinselliği daha geri planda görerek, ilişkilerini cinsellik dışı başka konuları geliştirerek sürdürürler. Önemli olan çiftin birbirlerini anlayarak ilişkilerini geliştirmeye devam etmeleridir.

İdeal bir cinsel ilişkide, ilişki öncesinde eşlerin birbirlerine duygusal yaklaşmaları, sevgi ile birbirlerini doyurmalı ve cinsel birleşmeye geçilmesi vardır.

Daha açık ve cinsellikten çok zevk alan çiftler ise belki de her gün cinsel birleşmede bulunabilirler. Her iki eşin de istediği ve uyum gösterdiği cinsel rejim, o çiftin normalidir.
Başkalarından duyulan cinsellik hakkındaki sayısal değerler, eşlerin "acaba bizde bir sorun mu var?" demelerine sebep olmamalıdır.
Yayın tarihi: 13.12.2005
674
dahafazlası

sex

YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.