Sağlık

Saçınıza muz, yüzünüze yeşil çay!

Saçınıza muz, yüzünüze yeşil çay!

Dr Yasemin Fatih Amato, yazın uygulamanız için evde kolayca yapabileceğiniz yüz ve saç maskeleri yazdı. Formülleri not alıp makyaj çantanıza koymayı unutmayın!

Güncellenme tarihi:
Yazın cildimiz zorlanıyor Sıcak, güneş, ter, bir yandan cildimizi yıpratıyor, bir yandan da insanın canı hiçbir şey yapmak istemiyor. Bazen, 'Nasıl olsa yeniden terleyeceğim' diyerek nemlendirici bile sürmekten vazgeçiyoruz... Zamansızlık sorun Öte yandan hafta sonu programlarının peşinde koşmaktan, cilt bakımına zamanımız kalmıyor. Zaten güzellik merkezleri havalar ısındıktan sonra tedavilere ara veriyorlar. Halbuki yaz aylarında da cildimiz bakım istiyor. Malum en küçük bir tahriş güneşle karşılaşınca lekelere dönüşüyor. Klimalı ortamlar cildi kurutur Sıcak hava genel olarak metabolizmayı hızlandırır. Artan metabolizma yağ ve ter bezlerini harekete geçirir. Hava hem sıcak hem kuru olduğunda havalardaki suyun buharlaşmasına neden olur. Yazın kaçışı olmayan klimalı ortamlar ise genellikle hava ile birlikte cildimizi de kurutur. Güneş koruyucular yeterli nemi sağlıyor Sonuçta cildimizin dengesi bozulur. Zaten yazın bakım ürünlerini pek etkin bir şekilde kullanamayız. Terle, suyla, yüzümüzü yıkadıkça sürekli akar giderler. Kış aylarında cildimizin nemlendiriciye daha fazla ihtiyacı olur. Esasen yazın güneşten koruyucuların sağladığı nem genellikle yeterlidir. Yazın cildimiz için yapabileceğimiz en iyi şeyleri sıralamam gerekirse, şöyle özetleyebilirim: • Cildi temiz tutmak • Güneşten koruyucu kullanmak • Az makyaj yapmak • Bol bol sebze ve meyve yemek, antioksidanlar almak • Su içmek! Bedeniniz ve ruhunuzun da bakıma ihtiyacı var. Foto galeriler fikir verebilir!
Yayın tarihi: 12.06.2008
2757
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.