Sağlık

Saç dökülmesini önleyin!

Saç dökülmesini önleyin!

Saç dökülmesi kadınlarda erkeklerden daha sık görülmekle birlikte, dönem dönem her insanın yaşayabileceği bir sıkıntı

Güncellenme tarihi:
Saç dökülmesini engelleyin!

Saçların beslenerek daha parlak ve sağlıklı olması için öncelikle beslenmemize dikkat etmeliyiz. Unutulmamalıdır ki saç yalnızca kökünden beslenebiliyor. Bu durumda alacağınız saç bakım ürünleriyle saçınızı içten değil, dıştan bir bakıma tabii tutmuş olacaksınız. Bu ürünler saçınızı dış etkilere karşı koruyarak, geçici bir parlaklık ve ivme kazandıracaktır. Ama kalıcı bir ışıldama istiyorsanız; dengeli beslenme ve vitamin alımı gerekli.

Saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Eğer yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle neden kaynaklandığını öğrenmeniz gerekiyor. Düzensiz ve az kalorili diyetlerin de saç dökülmesini tetiklediğini unutmayın! Saçlarınız için gereken vitamin, mineral ve protein dengesini korumaya özen gösterin.

Saç dökülmesi, hormonal ya da psikolojik sebeplerle de oluşan bir sorun. Eğer çözemeyeceğinize inanıyorsanız geciktirmeden bir dermatoloğa görünmenizde yarar var.

Yayın tarihi: 25.06.2012
6194
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.