Sağlık

Rahim kanamasına müthiş müdahale!

Rahim kanamasına müthiş müdahale!

Kadına zarar vermeden, özellikle de üreme fonksiyonlarını bozmadan, rahmi almak zorundayız demeden sorununu çözebilmek, yaşam kalitesini bozmadan yardımcı olmak histereskopi ile mümkün...

Güncellenme tarihi:

Eskiden rahmin sebepsiz kanamaları ancak rahmin alınmasıyla durdurulabiliyordu.Ama artık müthiş bir müdahale sayesinde rahmin alınmasına gerek kalmadan kanama yok oluyor. Histerektomi yani rahmin alınması gereken durumlarda artık problem rahim korunarak çözülüyor. Histereskopi tekniği ile kadınlar rahat bir nefes alacaklar.Tek seansta hem teşhis konuyor, hem de tedavi yapılıyor. Karından kesi yapılmasına gerek kalmadan bu konforlu ameliyatlarla kadınlar ameliyat olduğu gün taburcu oluyor.Kadınları bir kadın-doğum doktoruna gitmeye zorlayan sık nedenlerden biri şüphesiz ki düzensiz kanamalar. Adetlerin sık ve fazla miktarlarda olması, ara kanamalar, ilişki sonrası kanamalar kadınları kuşkulandırdığı gibi; tam tersi, kanamaların doğurganlık çağında kesilmiş olması da doktora gitme sebebi olarak ortaya çıkıyor.

Son dönemde Türkiye'de bazı doktorlar tarafından uygulanan histereskopi ile, kanamaların sebeplerini tespit edip aynı seasta tedavi etmek mümkün. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ayşe Duman "Histereskopi, rahimdeki patolojileri inceleme, tanı koyma ve doğru tedaviyi uygulayabilme anlamında elimizdeki en konforlu yöntemdir. Bu yöntem sayesinde özellikle genç yaşta, durdurulamayan kanamalar sebebiyle rahmi alınması gereken kadınlara büyük bir imkan sunuyoruz. Böylece rahimleri korunan kadınların anne olma şansları ellerinden alınmamış oluyor" dedi.

Yayın tarihi: 15.11.2013
9010
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.