Mahmure

Sağlık

Kadın Sağlığı

Psikologlara göre New York'ta bebek patlaması olabilir

Psikologlara göre New York'ta bebek patlaması olabilir

ABD'de 11 Eylül'deki saldırıların ardından Amerikalıların çoğu, daha sık cinsel beraberliğe giren, kendisini dondurma ve şekere boğan, ancak en ufak bir gürültüde kaçan ve parasını gaz maskelerine yatıran bir ruh haline girdi.

Terapistler, halkın kaygı ya da duygusal durumlarını çeşitli şekillerde açıklıyorlar. Bazı uzmanlara göre, çoğu Amerikalı evlilik, iş, aile ilişkileri gibi olaylara yönelirken, bir kısmının da savaş sırasındaki gibi korku ve kederden kaçmak için sekse, harekete, alışverişe ve yemeye yöneldiği tahmin ediliyor.
Washington Üniversitesi'nden sosyolog Pepper Schwartz, kriz dönemlerinde insanların sekse yönelmesinin birçok nedeni olduğunu söylüyor.
Schwartz'a göre, yüksek endişe dönemlerinde daha fazla sekse yönelme, daha sık evlilik kararı verme ve daha şiddetli aşık olma gibi güçlü duygular ortaya çıkıyor.
Bu nedenle 11 Eylül'deki saldırıları izleyen 9 aydan sonra ABD'de bebek patlaması olabileceğine dikkat çeken Schwartz, ancak bunun İkinci Dünya Savaşı'nın ardından meydana gelen bebek patlaması oranına erişebileceğini tahmin etmiyor.


Yayın tarihi: 03.10.2001
777
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.