Sağlık

Orgazmın incelikleri

Orgazmın incelikleri

Bir erkeği orgazmdan daha çok kendinden geçiren başka bir şey daha var mıdır sizce?

Seks hayatınızın daha sıradışı ve renkli olması için erkek arkadaşınıza ya da eşinize daha yoğun ve uzun süreli orgazmlar yaşatmaya ne dersiniz? Onun ve sizin içinde bulunduğunuz psikolojik durum, seks yaptığınız ortam ve hareketlerinizin zamanlaması beraber olduğunuz erkeğin orgazm kalitesini belirleyen temel etkenlerdir. Bu yazımızda onu nasıl kendinden geçireceğinize dair bazı taktikler bulabilirsiniz.

Bu geceyi onun gecesi ilan edin

Birçok erkek partnerini doyuma ulaştırmadan kendi orgazmını yaşamak istemez. Yataktaki performansını kendisinin orgazm olmasından önemli tutabilir. Bazı anlarda boşalmak istese de o an asıl istediği şeyin eşinin doyuma ulaşması olduğunu düşünebilir.

Bu kadınlar açısından bakıldığında güzel bir yaklaşım olarak algılansa da birçok erkek bu düşünceyle sıradan orgazmlar yaşıyor. Seks zevkli bir paylaşımdan çıkarak kadının doyuma ulaşması için verilen bir savaş haline gelebilir. Peki erkeğin yoğun bir orgazm yaşaması için gerekli olan en önemli şey ne? Tabi ki onu bu noktada rahat ettirmeniz ve bu geceyi onun gecesi ilan etmeniz. Bu gece sizi bırakıp sadece kendine odaklanmasını sağlayın. Sevişmenizin en ateşli yerinde kulağına eğilerek ona her istediğini yapabileceğini söyleyin. Ertesi gece de siz ona istediklerinizi yaptırın. Böylece seks birbirinize eğlenceli dersler verdiğiniz ve birbirinizin gizli kalan erotik noktalarını keşfettiğiniz bir alan olacaktır.

Orgazma giden gizli yolları keşfedin

Seks terapisti Robert Birch, partnerlerine yoğun bir orgazm yaşatmak isteyen kadınlara birkaç tüyo vererek şunları söylüyor: 'Sabah onu işe uğurlarken seksi geceliğinizin derin yakasından yanlışlıkla dışarı çıkan göğsünüz ya da iş yerinden onu arayarak ona söyleyeceğiniz erotik sözler onun beyninde seks tohumları ekmesine neden olacak ve bu tohumlar gece sizinle yatağa girdiğinde ona güçlü bir orgazm yaşatmak için yeşerecektir'.

Doyuma ulaştırmak için acele etmeyin

Beverly Hills Cinsel Sağlık Merkezi Direktörü Uri Peles ön sevişme sırasında erkeklerin kaslarındaki baskının arttığını ve sevişme devam ettiği sürece baskı yüzünden erkeğin orada biriken enerjiyi dışarı çıkarma isteğinin de çoğaldığını belirtiyor. Dolayısıyla erkeğin orgazmdan daha çok zevk almasının genital bölgesinde biriken baskının fazlalığıyla doğrudan orantılı olduğunu söylemek mümkün. Bu bilgilerin ışığı altında ön sevişmeyi mümkün olduğu kadar uzatmaya ne dersiniz?

Planlanmamış seksin yolu yoğun bir orgazma gider

Bazen çok önemsiz gibi gözüken ayrıntılar bizi uyarabiliyor. Aniden gelen bir seks isteğiyle o ana kadar yaşamadığınız zevklere ulaşabiliyorsunuz. 35 yaşındaki bir erkek bakın bu konuyla ilgili neler söylüyor: 'Bir gün işten eve geldiğimde eşim beni kapıda yarı çıplak karşıladı ve beni soymaya başladı. Yatak odasına gidene kadar ikimiz de çırılçıplak kalmıştık. O gece hayatımın en yoğun orgazmlarından birini yaşadım'.

Günlük sorunlardan arınarak sevişin

Modern hayatın getirdiği kaosun sizin ve hayatınızdaki erkeğin en derinde sakladığınız tutkularınızın ortaya çıkmasını engellemesine izin vermeyin. Onunla ateşli bir sevişme deneyimi yaşayabileceğiniz en güzel zaman cumartesi ya da pazar sabahlarıdır. Erkekler tatil sabahlarına genelde stressiz ve dinlenmiş olarak gözlerni açarlar ve yine bu zamanlarda vücutlarındaki testesteron hormonu en yüksek seviyededir. Şu durumda onunla eşsiz bir seks deneyimi yaşamak için neden haftasonunu beklemiyorsunuz?

Ateşli bölgeleri keşfedin

Bazı erkekler sevişme sırasında testislerine dokunulmasından çok hoşlanır. 32 yaşındaki bir erkek de konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: 'Testisleri sıkmak acıtabiliyor fakat yavaşça dokunulduğunda harika bir his veriyor'.

Partnerinizin yoğun bir orgazm yaşaması için bu detayları akılda tutmakta fayda var.
Yayın tarihi: 20.10.2005
3641
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.