Sağlık

Online cinsel terapi!

Online cinsel terapi!

Ülkemizde her 10 kadından dördünün yaşadığı “Vajinismus” probleminin çözümü için artık sadece bir bilgisayar kamerası yeterli oluyor.

cinsel terapi

Psk. Danş. Dolunay Kadıoğlu, kendi adını taşıyan internet sitesi üzerinden (www.dolunaykadioglu.com) video kamera aracılığı ile “Vajinismus Tedavisi” veriyor ve tedaviye devam edildiğinde yüzde yüz başarı oranı olduğunu söylüyor. Online cinsel terapi, yüz yüze danışmanlığa bir alternatif olmamasına karşın ulaşılan sonuçlar, başarı oranında herhangi bir fark olmadığını gösteriyor. Ortalama 4 - 8 seansı kapsayan sürece devam eden çiftler, çok kısa bir süre içerisinde sorunlarından kurtularak düzenli bir cinsel hayata kavuşabiliyorlar.

Vajinismus tedavisinde çözümü kanıtlanmış tek bilimsel yol olan cinsel terapi, yüz yüze seanslara gelme şansı olmayanlar için rahatlıkla online danışmanlık da kullanılabiliyor. Zamansızlık, bulunduğu şehirde ya da ülkede cinsel terapist olmaması gibi nedenerle birlikte, yaşadığı yerde tanınmak kaygısı da online cinsel terapiyi cazip kılan yönler arasında yer alıyor.

Online cinsel terapiye ilgi gösterenler Türkiye’nin her yerinden olabildiği gibi yurtdışından da olabiliyor. Almanya, Avusturya, Suudi Arabistan, Fransa ve Kanada en çok talep gelen ülkeler arasında yer alıyor.

Psk. Danş. Dolunay Kadıoğlu örnek bir vakayı şu şekilde anlatıyor:

“İstanbul’da yaşayan ve 3 yıldır evli bir çift örneği verebilirim. Her ikisi de üniversite mezunu her ikisi de 28 yaşlarına. Severek evlenmişler. Ama cinsel ilişkiye giremiyorlar. Hayatlarında en önemli olayın bu olduğunu düşünüyorlardı. Kadın kendine özgüvenini kaybetmişti. Çevresi devamlı çocuk sorduğu için sosyal ortamlara girmek bile istemiyordu artık. İçine kapanmıştı ve çok üzülüyordu. 4 seans gibi kısa bir sürede vajinismus sorunun aşınca inanamadı. Seanslar bittikten iki ay sonra gebelik haberini aldım. Benim için en mutlu anlar bu ve buna ve benzer mutlulukların paylaşıldığı anlar.”

Yayın tarihi: 04.04.2012
1238
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.