Sağlık

O hüzünlü konu 'kızlık zarı'

O hüzünlü konu 'kızlık zarı'

Kaç kadın öldürüldü en sevdiklerince? Kaç kadın intihara zorlandı bedenini hapsettiği bu zardan kafes sebebiyle. Bu yeni iddia ile birlikte belki de yırtılıyor o zardan kafes...

Güncellenme tarihi:
Nice yaşamlara mal oldu Hüzünlü konu aslında 'kızlık zarı'. Günümüzde hala öyle çok kadın bu 'ahlaki sembol' sebebiyle en sevdikleri tarafından ya öldürülüyor ya da intihara zorlanıyor. Kadınların erkek egemen kültürde bedenlerini sarmalayan o kap kalın, o kırılmaz zincir aslında bu 'zar'. Bu iddia çığır açacak Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), kızlık zarıyla ilgili binlerce yıllık tabuyu yıkacak bir iddiada bulundu. CİSED normal yapıdaki kızlık zarının ideal şartlar altında ilk cinsel ilişki deneyiminde ve sonrasında kanamayacağını, yırtılmayacağını, delinmeyeceğini, patlamayacağını, ağrı ve acı yapmayacağını açıkladı. Kızlık zarı üzerine inşa edilen o karanlık kafesi kıran iddiayı okumak için foto habere tıklayın! Cinsellik konusunda bilgisizliğimiz öyle aşikar ki! Bu bilgisizlik zaman zaman özellikle kadınlar için içinden çıkılmaz bir durum yaratıyor. Foto galeriler doğru bilgiler için ilk adım olabilir. Konu ile ilgili sözünüz varsa... • Sizce kadında bekaret hala önemli mi?
Yayın tarihi: 05.07.2008
864
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.