Sağlık

Mutlu seks kiminle yaşanır?

Mutlu seks kiminle yaşanır?

Seks insan yaşamının doğal parçası... Yaşamın sürebilmesi buna bağlı... Peki ama seks yaparken birleşmenin ötesine geçebiliyor muyuz?..

Güncellenme tarihi:
Yaşam boyu cinsellik için... 20-40 yaşları arası seksin en yoğun yaşandığı, kadın ve erkeğin en aktif olduğu yaşlar. Ancak bu yaş aralığının dışında da arzulanma arzusunu, vücuduyla barışık olma arzusunu, orgazm tecrübesini, fantezilerini iyi değerlendiren her birey hayatı boyunca cinsel yaşamını devam ettirebilir. Uzun birlikteliklerde rutine düşme korkusu Yaş ilerledikçe veya uzun birlikteliklerde cinsel istekte azalma, erkeklerde ereksiyon ve boşalma problemleri, kadınlarda lubrikasyon-kuruma- problemleri meydana gelebilir. Bu gibi faktörler cinselliği de mecburiyettenmişcesine tek düze ve rutin hale getirebilir. Cinsel IQ'nuz kaç? Cinsel IQ, kişinin tercihlerini, duygularını, seks sırasındaki kokusu ve çıkarttığı sesler ile vücudunu, cinsel aktivitedeki limitlerini, yasak olan ve olmayan noktaları ve yaşamak istediği değişiklikleri muhakeme etmesi ve tüm bu faktörlerle kendini kabullenmesi. Mutlu seks için önemi büyük. Peki evlilikte mutlu cinsellik tüm bu denklemin neresinde kalıyor? Cevabı foto haberde, tıklayın! Foto galeriler çiftlerin birbirinin vücudunu ve haz noktalarını tanımak için yol gösterici...
Yayın tarihi: 14.06.2008
957
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.