Sağlık

Migren ve kilo problemine aynı anda altın çözüm

Migren ve kilo problemine aynı anda altın çözüm

Şiddetli baş ağrısı ve migren tedavisinde altın iğneler hayatı kolaylaştırırken kilo ermeye de destek oluyor…

baş ağrısı

Başta migren olmak üzere sinüzit, boyun kireçlenmesi ve gerilime bağlı pek çok şiddetli baş ağrısı için altın iğneler umut oldu. Ağrısız ve acısız olarak uygulanan lazer akupunktur işlemi ile altın ve gümüş iğneler beş dakikada şiddetli migren krizlerini ortadan kaldırıyor. Klinik ortamda uzman tarafından gerçekleştirilen yöntem toplam 20 dakika sürüyor. Şiddetli baş ağrılarına kesin çözüm sunan yöntem aynı anda kilo vermeye de destek sağlıyor.

Altın iğneler olarak adlandırılan akupunktur işlemi;

Her tür migren ve diğer damarsal baş ağrılarında,Gerilime ve kas kasılmasına bağlı baş ağrılarında,Akut ve kronik Sinüzit’e bağlı baş ağrılarında,Boyun kireçlenmesine bağlı baş ağrılarında,Sağlıklı kilo vermeye destek olma konularında uygulanıyor.

MİGREN KRİZLERİ VE ŞİDDETLİ BAŞ AĞRILARI İÇİN KALICI ÇÖZÜM…

Özellikle migren hastalığını yüksek oranda kalıcı olarak tedavi eden akupunktur işleminde uygulanan Altın ve Gümüş iğneler; ağrısız, acısız Lazer Akupunktur ile aynı hızda etki ediyor. Tedavinin artılarını açıklayan Medikal Estetik Uzmanı Dr. Emre Çiçek,”Tedavinin en büyük avantajı kulakta kullanılan Altın ve Gümüş iğneler ile Lazer akupunkturun 20 dakikada klinik ortamında uygulanabilmesidir. Ayrıca kulağınızda kalıcı bant, iğne, tohum ve herhangi bir iz kalmamaktadır.. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bu tedaviyi eğitimli ve yetkili akupunkturistler tarafından mutlaka yapılması gerektiğidir.” Dedi.

Akupunktur ile tedavinin en iyi yönünün migren hastalarında kalıcı iyileşme sağladığının altını çizen Dr. Emre Çiçek ,”Bilindiği gibi migren ağrı kesicilerle geçici sürelerle kesilip hafifletilse de kalıcı çözüm sağlamamaktadır. Akupunktur ile tedavinin en iyi yönü, migren hastalığının kalıcı olarak iyileşebilmesidir. Aynı zamanda ağrı kesici ilaçlardan daha hızlı şekilde 5 dakikada migren ağrısını veya krizini geçirebilir. Ağrı kesici ilaçların yan etkileri akupunktur tedavisine yönelmek için tek başına bile bir sebep olabilir. Örneğin, gastrit veya ülseri olan bir insan eğer ağrı kesici ilaç kullanırsa mide veya on iki parmak bağırsağında kanamalar oluşabilir. Akupunktur tedavisinde ise böyle yan etkiler olmadığı gibi tedavi seanslarında ülser veya gastrit hastalıklarını tedavi etmekte mümkündür.” Dedi.

Yayın tarihi: 10.07.2012
6235
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.