Sağlık

Meme küçültmede sorunsuz teknik

Meme küçültmede sorunsuz teknik

Doç. Dr. Copcu, 'Moufarrege' tekniğiyle, haftada en az iki meme küçültme ameliyatı yapıyor.

Türkiye'de artık 'Moufarrege' tekniği sayesinde meme küçültme ameliyatları sorunsuz gerçekleştiriliyor. Tekniğin uygulandığı tek yer olan Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Eray Copcu, haftada en az iki ameliyat yaptıklarını anlatıyor:

Süt kanallarına maksimum koruma
"Küçültme operasyonlarında 200'den fazla teknik tanımlandı, ancak hepsinde sıkıntılar vardı. 2005'te tanıştığım Kanada Montreal Üniversitesi'nden Prof. Dr. Richard Moufarrege'ın tanımladığı, ciddi avantajları olan tekniği dünyada Kanada dışında uygulayan tek anabilim dalıyız." Doç. Dr. Copcu, tekniğin
avantajlarınıysa şöyle sıralıyor: "Süt kanalları maksimum derecede korunuyor. 18 yaşından sonraki her döneminde, kişi bu ameliyatı olabilir. Sinirler korunduğu için duyarlılık da etkilenmiyor. En önemli özelliğiyse memenin kanlanmasının etkilenmemesi."

Radikal
Yayın tarihi: 06.09.2007
863
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.