Sağlık

Meme kanserinden kurtulmak mümkün

Meme kanserinden kurtulmak mümkün

Kadınlar küçük bazı bilgilerle kendilerini kontrol ederek, hayati risk taşıyan meme kanserini teşhis edebilir ve kendi hayatını kurtarabilir.

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kanser Erken Teşhis ve Tedavi Polikliniği doktoru Süheyla Erol, kanserin erken teşhisle ve günümüz teknolojisi ile korkulacak hastalık olmadığını söyledi.

Erken teşhis önemli
Kanser konusunda bilinçli olunması ve erken teşhisin önemli olduğunu hatırlatan Dr. Erol, "Kanser konusunda ağlık kuruluşları ile işbirliği içinde olunmalı. Yeme ve içme alışkanlıklarına dikkat edilmeli, sigara ve alkol kullanmamalı, düzenli spor yaparak ve güneşin zararlı ışınlarından korunarak kanseri büyük bir ölçüde uzak tutmuş oluruz. En fazla kanser akciğer ve özellikle bayanlarda rastlanan meme kanseridir. Kadınlar, ufak bazı bilgilerle kendilerini kontrol ederek, hayati risk taşıyan meme kanserini teşhis edebilir ve kendi hayatını kurtarabilir" dedi.
Yayın tarihi: 30.11.2007
883
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.