Sağlık

Meme büyüten ilaç ve kremlerin satışı durduruldu

Meme büyüten ilaç ve kremlerin satışı durduruldu

Meme büyüten ilaç ve kremlerin satışı, üretici firma Vital Dynamics tarafından ABD`de durduruldu. Firmanın, piyasaya sürdüğü bir düzineye yakın ilaç için yan etkisi yok şeklinde doğru olmayan radyo ve gazete reklamları yaptığı bildirildi.

Meme büyüten ilaç ve kremlerin satışı, üretici firma Vital Dynamics tarafından ABD`de durduruldu. Firmanın, piyasaya sürdüğü bir düzineye yakın ilaç için yan etkisiyok şeklinde doğru olmayan radyo ve gazete reklamları yaptığı bildirildi. İlaç ve kremlere tüketicilerin 1999 yılından beri 22 milyon dolar harcadığı belirlendi. Telefon ve internet aracılığıyla satış yapan firma hakkında dava açan Amerikan Federal Ticaret Komisyonu, tüketicilerden yüzlerce şikayet geldiğini belirtti. İlaçları kullananlarda mide bulantısı, baş ağrısı ve alerjik reaksiyonların meydana geldiğini bildiren yetkililer, firmanın davayı kaybetmesi halinde 22 milyon dolara kadar tazminat cezası ödeyebileceğini kaydetti. Vital Dynmics firmasının, herhangi bir neden göstermeden gönüllü olarak satışları durdurduğu açıklandı.
Yayın tarihi: 07.01.2003
1036
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.