Sağlık

Küçük göğüslere izsiz ameliyat

Küçük göğüslere izsiz ameliyat

Sarkık ve küçük göğüs sorunu olan kadınlar için yapılan ve maliyeti 4 bin lirayı bulan estetik operasyonlarda patlama yaşanıyor.

Güncellenme tarihi:
Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ebru Durmuş, kendilerine her kesimden ve meslekten kadınların başvurduğunu, koltuk altından, iz bırakmayacak şekilde göğüs büyütme ameliyatını yaptıklarını söyledi. Kadınların göğüslerinin sarkık ve küçük olması, istedikleri iç çamaşırı, bikini ve bady gibi giysileri giyememenin yanında, zaman zaman eşler arasında önemli sorunlar yaşanmasına da neden oluyor. Bu sorunu yaşayan kadınlar, kendini beğenmiyor, eşini tatmin edemediğini düşünerek cinsel soğukluk duyuyor, psikolojik sorunlar yaşıyor, birçoğu eşinin yanında çıplak kalamıyor ve sosyal uyum bozuklukları da yaşanabiliyor. İmkanı olanlar, bu durumdan kurtulmak için estetik, plastik cerrahi merkezlerine koşuyor. Son zamanlarda bu merkezlere olan ilginin arttığı, hatta patlama yaşandığı belirtiliyor. Bu ameliyatın maliyeti ise 4 lirayı buluyor. Önce karşı çıkıyor sonra teşekkür ediyorlar Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ebru Durmuş, bu sıkıntıları aşmak isteyen kadınlara başta eşlerinin karşı çıktığını söyledi. Dr. Durmuş, "Güzel bir göğüs yapısına sahip olmak isteyen kadınların bir bölümü bu konuda eşlerini ikna edip, onların iznini alarak yaptırıyor. Fakat içlerinde eşlerinin izni olmadan da gelip gögüslerini büyüten kadınlar var. Zamanla her iki taraf da bu konuda mutlu oluyor. Hatta bu işe başından karşı çıkan erkekler daha sonra eşleri ile ile birlikte gelip bizlere teşekkür bile ediyorlar" diye konuştu. Hayal ettiği göğüslere kavuşan kadınların kendine güveninin arttığını ve bunu da eşine olumlu olarak yanstığını belirten Dr. Ebru Durmuş, "Protezle meme büyütme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı bir sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten, onları yaşama daha bağlı bir hale getiren bir ameliyattır. Merkezimizden çıkan eşler soluğu iç çamaşırı satan mağazalarda alıyor" dedi. Dr. Durmuş, "Bize başvuranlar arasında her meslek grubundan kadın bulunuyor. Artık, ister başı kapalı, ister açık olsun, bütün kadınlar estetik ve güzel görünmek istiyor. Kadınlar artık göğüs büyütmeye büyük ilgi gösteriyor" diye konuştu. Dr. Ebru Durmuş, İzmir Alsancak'ta bir estetik ve plastik cerrahi merkezinde koltuk altından, iz bırakmayan göğüs büyütme ameliyatını yaptıklarını söyledi. Bu işlemde meme protezlerinin, meme şeklinde hazırlanan balona benzer yapıda olduğunu belirten Dr. Durmuş, "Silikonun vücut için sağlığa hiçbir zararı yoktur. Koltuk altında derinin kotlanma çizgilerinin üzerinden 3- 4 santim kesilir. Göğüs altına doğru bir tünel hazırlanır ve meme protezi bu tünelin içinde genellikle göğüs kasının altına yerleştirilir, enfeksiyon riski ciddi anlamda azalır. Ameliyat yarası koltuk altında olduğu için göğüs üzerinde ameliyat izi olmaz. Süt kanallarına zarar vermez" dedi. Mustafa OĞUZ/DHA
Yayın tarihi: 16.02.2010
1212
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.