Sağlık

Klitorisin gizli dünyası

Klitorisin gizli dünyası

Klitoris, cinsel mutluluğun anahtarı. Nerede olduğu konusunda çeşitli rivayetler var. Kadın anatomisine küçük bir yolculuk için foto habere tıklayın!

Güncellenme tarihi:
Kadın vajinadan ibaret değil! Çoğu kadın ve erkek, kadınların dış genital bölgelerinin yalnızca vajinadan ibaret olduğunu sanır. Gerçekte kadın dış genital bölgesinde iki ayrı anatomik yapı daha vardır: vulva ve klitoris. Klitorisin unutturulan tarihi Klitoris ve penis, 2 bin 500 yıldan daha uzun bir süredir, düzenekleri hariç her açıdan eşit kabul edildiler. Ancak on sekizinci yüzyıldan sonra, bu bilgi git gide bastırılıp unutuldu ve klitorisin tanımı, geniş bir orgazm sisteminden, bezelye boyutundaki minnacık bir yumruya dönüştü. Şimdi yeniden keşfedildiği bir dönem başlıyor... Klitoris, kadında cinsel mutluluğunun da anahtarı olması bakımından üzerinde en fazla konuşulan yapı. Sevdiğiniz kadının mutluluğu sizin için önemli ise foto habere bir bakın! Mutlu bir cinsel yaşam aslında doğallığın ta kendisi. İç güdüsel bir durum. Toplumsal yasaklar sebebi ile de örselenmiş bir mutluluk. Yeniden keşfetmek için foto galerilere tıklayın!
Yayın tarihi: 07.03.2008
1496
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.