Sağlık

Kayıp saçlar yerine nasıl gelir?

Kayıp saçlar yerine nasıl gelir?

Halk arasında saçkıran olarak bilinen hastalığın bitkilerle tedavi edilebildiğini biliyor muydunuz?

"Alopesi Areata" yani saçkıran hastalığı, toplumda çok görülen bir sorun. Aşırı dökülmeler birçok kişi için ciddi boyutlarda sorun teşkil ediyor. Hem stresten kaynaklanabiliyor, hem de bu sorun önemli bir stres kaynağı olabiliyor. Çünkü fiziki görünümdeki olumsuz her değişiklik, yaşam içinde de bir gerilim kaynağı haline dönüşebiliyor. Çaresi, problemi gidermek için gerekli olan birçok doğal maddeyi içeren bitki özlerinde...

Kadınlar için saç yüze anlam katan bir şey. Parlaklık, dolgun görüntü ve ışıltılı hal gibi özelliklere kadınlar neredeyse servet ödüyor. Saçta ciddi sorunlar söz konusu olduğu zaman da, psikolojiyi bozacak haller yaratabiliyor. En çok rastlanan problemlerden biri de saç dökülmesi. Kadınlarda, estetik kaygılar dolayısıyla çok daha fazla sorun yaratan bir olgu saç dökülmesi. Saçlar, psikolojik sorunlar nedeniyle dökülebildiği gibi çocuk doğurma, emzirme gibi durumlarda da ortaya çıkabiliyor.

Başımızı çevreleyen o sihirli tellerin çok değişik problemleri var. Halk arasında "saçkıran" olarak da anılan "alopesi areata", geçici kellik demek. Kimi zaman sadece bedendeki kılların değil, kaşların bile kaybedilmesiyle sonuçlanabiliyor.

Doğadan gelen çözüm

Herbalist Tarkan Güveloğlu, ani saç dökülmelerinin psikolojik ve fiziksel kaynaklı olabileceğini söylüyor. Bazı bitki özlerinin saç dökülmesinden sorumlu olan nedenleri engellediğini belirtiyor.
Yayın tarihi: 23.01.2007
1954
dahafazlası

sac

YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.