Sağlık

Kadın iradesinin zayıfladığı an

Kadın iradesinin zayıfladığı an

Birçok konuda erkeklerden daha iradeli olan kadınların iradelerine laf geçiremedikleri konu ortaya çıktı

Güncellenme tarihi:
Erkeklerin, bir tabak dolusu lezzetli yiyeceğe kadınlardan daha fazla karşı koyabildiği ortaya çıktı. Amerikalı bilim adamlarının yaptığı, sonuçları "Proceedings of the National Academy of Sciences" dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, New York'ta 23 kişiye bir gün boyunca hiçbir şey yedirilmedi, daha sonra bu kişilerden açlıklarını ve iştah açıcı yiyeceklerle ilgili düşüncelerini bastırmaya çalışmaları istendi. Araştırmada, erkeklerin bu işi daha iyi yaptıkları ve bu sırada beyinlerinde yiyeceğe karşı istekle bağlantılı amigdal, hipokampüs, orbito-frontal korteks ve striyatum bölümlerinde çok daha az hareketlilik olduğu gözlendi. Erkekler, kadınlara oranla, açlıktan daha az ıstırap çektiklerini ve midelerinin daha az kazındığını söylediler. Kadınlar ise iradelerine laf geçirmekte çok zorlandılar. Ayrıca aç bir kadının, bir tabak dolusu lezzetli yiyeceğe dayanamadığı gözlendi. Hürriyet Sağlıklı beslenme tüyoları bu galerilerde
Yayın tarihi: 14.05.2009
1094
dahafazlası
YORUMLAR

süper görünen bir çikolataya kim hayır diyebilirki? yada krokanlı bir pasataya kesinlikle doğru çıkan bir araştırma kadınlar abur cubur tüketme konusunda erkeklere göre dahada yüksek bir oranda , sonrada gelsin kilolar ve diyet teknileri :)

dido119 15.05.2009 14:52:33
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.