Mahmure

Sağlık

Kadın Sağlığı

İş stresini hafifletmek için

İş stresini hafifletmek için

İş hayatındaki yoğunluk endişe ve dengesizlik nedeniyle yıpranıyor, hatta gücünüzü kaybediyorsanız...Sabahları işe gitmek istemiyorsanız...Anlaşılan iş stresi iszi de sarmış ve rahatlamaya ihtiyacınız var...

İşte atılacak adımlar:

Kendinize zaman ayırın

Kitap okuyun, müzik dinleyin ya da bugüne kadar hiç yapmadığınız bir şeyi deneyin! Önmeli olan huzurlu geçireceğiniz dakikaların sayısını artırmak. Kim bilir belki de hiç bilmediğiniz bir yönünüzü keşkeşfedebilir ve hayatınızın akışını değiştirebilirsiniz...

Nefes almayı öğrenin

Özellikle stres içindeyken nasıl nefes almanız gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü doğru nefes alma yöntemi sayesinde daha kısa sürede sakinleşebilirsiniz. İçinizden 10'a kadar sayarak derin bir nefes alın ve 7 saniye kadar nefesinizi tutun. SOnra göğüs kafesinize hiç hava almayacak şekilde nefesinizi verin. Bu egzersizi 5 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Aromatik yağlardan koklayın

Çalıştığınız ortamın hoş kokmaması, sizi psikolojik açıdan olumlu etkiler. Bunun için tütsü yakabilir ya da kokulu mumları tercih edebilirsiniz.

Renklerle oynayın

Renklerin psikoloji üzerine etkilerini düşünerek, çalışma ortamınızı düzenleyebilirsiniz. Masanıza sevdiğiniz kişilerin fotoğraflarını ya da hoşlandığınız bir objeyi koyabilirsiniz.

Kendinize iyi bakın

Sağlıklı bir beslenme programı, düzenli egzersiz ve yeterli uyku; işte sihirli formül. İş temponuza göre, aldığınız vitaminleri artırın.

Formsante
458
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.