Sağlık

İlk gece seksi "Görev İcabı"

İlk gece seksi "Görev İcabı"

ABD'de yapılan araştırmalar, çiftlerin gerdek gecesi ilişkide bulunmalarının arzudan çok "görev icabı" olduğunu ortaya çıkardı.

Uzmanların bu yoldaki görüşünün, yeni evli çiftler tarafından da doğrulandığı belirtiliyor. İnternette açılan ve yeni evlilerin ilk gece hikayelerini anlattıkları bir sitede de "Şayet o gece seks yaptıysanız, bu nezaketinizdendir" görüşü savunuldu. "Bride" ve "Glamour" adlı dergiler tarafından yapılan araştırmalar, yeni evli çiftlerin yüzde 10-30'unun ilk gece seks yapmadıklarını ortaya koydu. "K-Y" adlı kuruluş tarafından yapılan bir başka araştırma ise genç çiftlerin, 45 yaş ve üstündeki çiftlere oranla, ilk gece seks yapmaktan iki kat fazla kaçındıklarını kanıtladı.

Buna karşılık ABD'nin güney eyaletlerinde yaşayanların yüzde 74'ü, batı kesiminde yaşayanların ise yüzde 62'si ilk gece seks yaptıklarını söylediler. Araştırmaya göre, ilk gece seksine karşı çıkanlar şu gerekçeleri ileri sürdüler: "Çok yorgunduk" (yüzde 32); "Fazla içmiştik" (yüzde 12); "Uçağa yetişmemiz lazımdı" (yüzde 5); "Hazır değildik"(yüzde 2).

Bu arada evlilik ve düğün stresinin, çiftlerin o gece seks yapma isteklerini yok ettiği uzmanlar tarafından saptandı.
Yayın tarihi: 12.09.2001
1447
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.