Mahmure

Sağlık

Kadın Sağlığı

Hamilelikte oruç ilk ve son 3'te sakıncalı

Hamilelikte oruç ilk ve son 3'te sakıncalı

Oruç tutan gebeler öncelikle kan şekerinde düşmeye bağlı halsizlik, sinirlilik, baş dönmesi ve baş ağrısı gibi sorunlarla karşılaşabilirler.

Güncellenme tarihi:
Kan şekeri düşüyor Oruç tutan gebeler öncelikle kan şekerinde düşmeye bağlı halsizlik, sinirlilik, baş dönmesi ve baş ağrısı gibi sorunlarla karşılaşabilirler Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, hamilelikte oruç tutulması ile ilgili görüşlerini şöyle anlatıyor; "Oruç tutan gebeler öncelikle kan şekerinde düşmeye bağlı halsizlik, sinirlilik, baş dönmesi ve baş ağrısı gibi sorunlarla karşılaşabilirler" diyor. Riskli olabilir... Anne adaylarının oruç tutması sağlık sorunları olduğu zaman riskli hale gelebiliyor. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, "Gebeler kan şekerinin düşmesi ve vücut sıvısının azalmasına meyillidirler" diyor. Dr. Fıçıcıoğlu, hamilelikte oruç tutulması ile ilgili şunları söylüyor: Gebelik süresince bunlara dikkat!
Yayın tarihi: 23.09.2008
2233
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.