Sağlık

Halsizlik nasıl geçer?

Halsizlik nasıl geçer?

Halsizliğe neler neden olur? Daha enerjik hissetmek için neler yapabilirsiniz? Öğrenmek için tıklayın!

Güncellenme tarihi:

Daha enerjik hissetmek için ne yapılabilir?

Kahvaltı her gün kesinlikle yapılmalıdır, güne kahvaltısız başlamak aşırı yorgunluğa neden olmaktadır, insan vücudu uyurken bile enerji tüketin, kaybedilen enerji kahvaltı ile kazanılmalıdır.

Sabah yürüyüşleri, sporları yapın. Uyandığınızda kan dolaşımının biraz hızlanması, beyne kan gitmesi sersemliği üstünüzden atmanızda yardımcı olacaktır. Her sabah yarım saat veya on beş dakikanızı spora ayırın.

Bol su tüketin, günlük yaşantınızda suyun çok büyük önemi bulunmaktadır, su enerji sağlayarak kendinizi daha dinç hissetmenizi sağlayacaktır. Her gün 2 litre olmasa bile 1-1.5 litre su tüketilmelidir, bu nedenle su şişeniz sürekli yanınızda bulunsun.

2-3 saatte bir yemek yiyin, yemek olmasa da bisküvi gibi tatlı şeylerden aşırı tüketmemek şartıyla enerji alabilirsiniz. Bunu ara öğün olarak da düşünebilirsiniz.

Yayın tarihi: 03.02.2014
32458
YORUMLAR

Hanımlar eğer çalışıyorsanız, öğle arası çay molaları heran basit ama vücudunuzu eklem yerleriniz çalıştıracak basit hareketler yapın mümkün olduğunca. fayddasını göreceksiniz. Mutlu ve sağlıklı yaşamlar

SAİME BAKIRCI 25.02.2014 10:27:57
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.