Sağlık

Güçlü Seks İçin Bilinçli Beslenme

Güçlü Seks İçin Bilinçli Beslenme

Seks için bazı minerallerin etkisi asla inkar edilemez. Örneğin, çinko gibi. Yapılan araştırmalar çinkonun çok kuvvetli canlandırıcı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Çinkonun erkek üretkenliğinde, seksüel arzuda ve uzun süreli seksüel sağlıkta çok büyük etkisi bulunmaktadır. Her ilişkide 5 mlgr. çinko harcanır. Ve, bu günlük ihtiyacın üçte biridir.

Prostatı güçlendiren gıdalar

* Çinlilerin de, çok fazla kullandıkları Çin kabağı,

* Soyalı gıdalar

* Tatlı kabağın tohumları prostata çok yararlı ve tedavi edici özellikleri bulunur.

Kahve : Kahveyi sabahları sizi canlandıran bir bardak sıcak içecek olarak düşünmeniz büyük bir hata olabilir. Günde 1-2 bardak kahve size gerçek bir itici güç verecektir.

Denizlerin sırrı : Bektaşi dergahlarında cinsel gücü arttırdığı için deniz ürünlerinin yasaklandığı bilinir. Ve, yıllar öncesinin bu kulaktan dolma bilgileri artık bilimsel bir gerçek. Deniz ürünleri, tavuk ve makarnayı sofranızdan eksik etmeyin.

Kalsiyumsuz asla : Kalsiyum olmadan çok iyi bir seks beklemeyin. Adaleleriniz, orgazmı kontrol ediyor. Sardalya balığı, yeşil yapraklı sebzeler, kalsiyumdan çok zengin.

B vitaminleri ve sinirleriniz : B vitaminleri de seks için gerekli vitaminlerdendir.
Yayın tarihi: 25.01.2002
1033
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.