Sağlık

Genç görünmenin ipuçları

Genç görünmenin ipuçları

Genç ve sağlıklı görünmek, yaşlılığa karşı direnmek... Konu üzerine verilen sihirli formülleri bir kenara bırakın.

Çünkü genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın kuralları aslında hepimizin bildiği basit kurallar.

Bazı kuralları belki hemen hatırlayacaksınız, bir kısmı da bile bile göz yumduğumuz ya da vazgeçemediğimiz trendlerin hayatımıza kattıkları. Oysa modayı bu kadar yakından takip etmek ve renk paletlerinin tüm renklerini cilde uygulamak da yaşlı gösterebilir.

Biz size güzel görünmenin altın kurallarını önereceğiz. Tamamen sezondan bağımsız bir şekilde, görüntünüzde belirgin değişikliklere hazır mısınız?

Güzelliğin ipuçları

Cildinize özel ideal cilt bakım programını bulduğunuzu varsayıyoruz. Asıl gerekli olan görüntünüz üzerinde önemli bir rolü olan üç ana destek.

Beslenme

Saçların ve tırnakların oluşumunu, onların kalın mı yoksa ince mi olacaklarını ya da cildin niteliklerini belirliyor.

Cildinizin parlak ya da enerjik olması için ne tarz beslendiğiniz değil vitamin ve mineral zengini yiyeceklerin alımı önem taşıyor.

Nemlendirme

Hiçbir zaman susamayı beklemeyin, aksine kendinizi motive olmadan su içmeye programlayın. Bunun anlamı günde en az iki litre sıvı almanın gerektiği.

Su, bilindiği gibi vücudu temizliyor ve cildi besliyor. Uzun bir parti gecesinin sonunda da su, adeta yaşam iksirine dönüşebilir. Alkolün kuruttuğu vücudun yeniden eski haline dönmesini sağlıyor.

Makyaj

Yüzünüze avucunuzun içiyle aşağıdan yukarıya doğru masaj yapın. Özellikle cilt bakımından önce sabahları ya da akşamları ideal.

Cildinizde taze bir görünüm içinse asla cilt tonunuzdan daha koyu bir fondöten kullanmayın. Fondöteninizin hafif parlak olması önemli değil, cilde hoş bir hava verebilir. Ancak dikkat çok fazla parlaklık cildi yağlı gösterebilir. Pudrayı ise mümkün olduğunca az uygulamaya dikkat edin çünkü kırışıklıkların belirginleşmesine neden olabilir.

Soğuk ve karanlık renklerden ise uzak durmalısınız. Bronz, şeftali gibi sıcak tonlar ise yüze daha yumuşak bir görünüm sağlar. Koyu renkli bir ruj duduklarınızı ince gösterir. Yorgun musunuz? O zaman tırnaklarınızı dikkat çekici renklerle boyayabilirsiniz. Bu küçük trük, bakışları yüzünüzden bakımlı ellerinize yoğunlaştırır.

Uyku

Bedenin ve ruhun yenilenmesinden sorumlu. Tatil sırasında normal uyku düzeninizi yeniden kurabilirsiniz. Belki geçireceğiniz uykusuz bir gece de belirli bir probleminizi çözmeniz için gerekli olabilir.

Bu tür uykusuz geceleri sorun olarak algılamayın. Yine de aylarca süren uykusuzluk önemli sorunların ipuçları olabilir.

Duruş

'Vücudun duruşunun yaşla ne ilgisi olabilir?' demeyin. Artık bir ergenin vücuduna sahip olmadığınız için, önemi daha da artıyor. Baş yukarı, omuzlar dik ve birini her an selamlamaya hazır kollar. Karşınızdakinin bakışlarına odaklanın, sevinin ve onu dinlemeyi öğrenin.

Tembellik eden ve dedikodu yapan insanlardan uzak durun. Her zaman meraklı olun. Çevreye ve dış dünyaya karşı ilgili olun, kendinize hobiler edinin. İçinizdeki ateş, dışarıya aydınlık olarak yansıyacaktır.

S.O.S bakım

Gece dışarı çıkmadan önce yüzünüze sıcak bir kompres yapmak kan dolaşımını artırır ve yüz çizgilerini yumuşatır.

Ve ruj, fondöten ya da far... Ürünleri kullanırken abartıdan mutlaka kaçının.

Kaynak: Kelebek
Yayın tarihi: 02.08.2004
940
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.