Sağlık

Geciktiricili prezervatif içlerinde en popüleri

Geciktiricili prezervatif içlerinde en popüleri

Türkiye'nin ilk ve tek online prezervatif satış sitesi prezervatifal.com'a göre, en çok satılan prezervatif çeşidi "geciktiricili" olanlar. Bu da erken boşalma probleminin yaygınlığını gösteriyor.

Netpa pazarlama kurucu ortağı Çağatay Işık, Türkiye'deki en genç girişimcilerden biri. Sinkov Şirketinin yeni bir girişimi olan Netpa marketing şuanda internet üzerinden pazarlama ağını başlatmış durumda ve şuanda Türkiye'nin ilk ve tek sadece Prezervatife odaklı sitesi.

Bu alanın önü çok açık. Dünyada çok oturmuş bir sektör olan "sadece tek ürüne odaklı internet siteleri" Türkiye için hala çok yeni bir alan.
Bunun yanı sıra Prezervatifal.com sitesi üyeleri arasında çok enteresan istatistik çalışmaları yapıyor. En son yapılan araştırma daha önce Hollanda'nın "Türkler yatakta kaldı" araştırmasını destekler nitelikte. Satışlara bakıldığında ençok satılan prezervatifin "geciktiricili prezervatif" olduğu görünüyor.

Prezervatifal.com'un 4000 üyesinin prezervatif alma alışkanlıkları incelendiğinde %25 oranıyla "geciktiricili prezervatif" ilk sırada yer alıyor.

Hollanda Utrecht Üniversitesi Türkiye, İspanya, Hollanda, Amerika ve İngiltere'den yüzlerce erkeğin katılımıyla 'yatak performansı' araştırması yapmıştı. Alınan sonuçlara göre; İngiliz erkekleri ortalama 10, Amerikalılar 8, Hollandalılar 6.5, İspanyollar 4.9, Türkler ise 4.4 dakika sevişiyor.

Türkiye'nin ilk ve tek online prezervatif satış sitesi prezervatifal.com'un verileri istatistiği doğruluyor. Prezervatial.com'un kurucu ortağı Çağatay Işık'tan alınan bilgiye göre; Türk erkeği erken boşalma problemini "geciktiricili" prezervatif ile çözüyor. Sitede toplam 22 çeşit prezervatif satılırken sadece "geciktiricili prezervatif" tüm satıştan %25 paya sahip. Geriye kalan 21 çeşit %75 i paylaşıyor. Buradan da geciktirici prezervatifin, diğer herhangi bir çeşidin ortalama 8 katı satıldığı görülüyor.

Eczane ya da marketten prezervatif alırken yaşanan komik olaylar sitenin kurulmadan önce 20 eczanede yaptığı "utanma" hissiyatına yönelik araştırmaya göre, en çok aşağıdaki durumlar ortaya çıkıyor:

1. Prezervatifi eczaneden alırken "bir arkadaşa lazım da" gibi bahaneler üretme zahmeti
2. Ya da yalandan telefonunuzu çaldırıp "Alo? ha evet abi, prezervatif mi? Tamam alıyorum" gibi senaryolar yazmak
3. Kararlı insan taklidi yapmaya çalışmak
4. Kendinizi hızlı davranmak zorunda hissetmek
5. Prezervatif aldığınız belli olmasın diye yanında gereksiz başka şeyler de almış olarak bulmak
6. Daha da kötüsü, komple utanıp, prezervatif alamamış olabilmek, ama eczacıya da belli etmemek için sinek ilacı almış olabilmek (inanın partneriniz bu durumdan hiç hoşnut kalmayacaktır)
7. Konuşmalarınızda prezervatif kelimesi geçmemesi için ilginç takma isimler kullanmak ve karşınızdakinin anlamaması durumunda komik duruma düşebilmek (kaput, kılıf vb gibi)
8. Yüksek sesle prezervatif dememek için yalandan başka sorular sorup o sırada gözlerinizle prezervatiflerin yerini bulmaya çalışmak
9. Eczaneye girecek cesareti toplamak için mağazanın önünde vakit kaybetmek
10. Eczacının karşı cinsten olması durumunda sıkıntıya girmek
11. En önemlisi de hemcins bir eczacının sahip olduğu, tenha ve evinize uzak bir eczane aramaya gerek duymak
Yayın tarihi: 18.11.2009
5505
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.