Sağlık

Formunuzu yüzerek koruyun!

Formunuzu yüzerek koruyun!

Sadece yüzme vücudun tüm kaslarını aynı anda çalıştırıyor. Yüzerken, 1 saat içinde 400 ile 800 arasında kalori harcanıyor.

Güncellenme tarihi:
Her yaşta yapılabilen sporlardan biri olan yüzme, sağlıklı kalmanın en zevkli yollarından biri. Faydaları ise saymakla bitmiyor; dayanıklılığı artırıyor, kan akımı ve nefes alma sistemlerini uyarıyor, kalp-damar hastalıklarının görülme sıklığını azaltıyor. Hamilelere ve bel fıtığı olanlara da öneriliyor. En temel spor dalı Yüzme sporu, bedenin gelişimi açısından en temel sporların arasında yer alıyor. Tüm vücut kaslarının kullanılması ve su direncine karşı yapılan bir spor olması dolayısıyla; kas kuvvetine ve vücudun genel direncine önemli katkılarda bulunuyor. Aynı zamanda bağışıklık sistemini uyarması ve metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlaması; hastalıklardan korunmaya yönelik önemli avantajlar sağlıyor. Erken yaşlarda başlanabilen bu spora, uygulanışındaki kolaylık dolayısıyla ileri yaşlarda da devam edilebiliyor. Bu egzersizleri ihmel etmeyin!
Yayın tarihi: 21.07.2008
3383
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.