Sağlık

Fal sevenlerin duygusal zekası düşük

Fal sevenlerin duygusal zekası düşük

Psikiyatrist Doç. Dr. Nusret Kaya, alt beyinin duyguların kaydedildiği yer olduğunu belirterek, ''duygusal zeka olan EQ'su düşük insanlar büyü, tarot, fal gibi şeyleri çok sever'' dedi. Kaya, üstbeynin, konuşmaya, problem çözmeye ve analiz yapmaya yaradığını altbeynin ise duyguları içerdiğini söyledi.

İzmir Fethiyeliler Derneği tarafından, ''Psikoestetik Takıntılar''başta olmak üzere birçok kitabı bulunan ve uluslararası tıp dünyasınınbilimadamlarından biri olan Psikiyatrist Doç. Dr. Nusret Kaya'nın katılımıyla ''Beyin, Altbeyin ve Takıntılar'' konulu bir seminer düzenlendi.

Beyin, altbeyin, rüya analizi ve semboller üzerine bilgiler veren Kaya, doğada taze ceviz kadar insan beynine benzeyen başka bir şey olmadığını söyledi. Kaya, üstbeynin, konuşmaya, problem çözmeye ve analiz yapmaya yaradığını anlatarak, altbeynin duyguları içerdiğini kaydetti. Alt beynin duygusal zekayı (EQ) belirlediğini dile getiren Kaya, EQ'su düşük insanların doktor, büyü, tarot ve fal gibi şeylere fazlasıyla ilgi duyduklarını öne sürdü.

Vücuttaki ağrıların altbeyinin güçlendirilmesi yöntemi ile duyulmasını önlemenin ve azaltılmasının sağlanabileceğine dikkati çeken Kaya, bebeklerin iki yaşına kadar herşeyi altbeyinlerine kaydettiklerini anlattı.

Doç. Dr. Kaya, bu nedenle bebek psikolojisinin herşeyden çok kolay etkilendiğini ve bebeğin altbeynine kaydedilen herşeyin ileriki yaşlardaki psikolojisini şekillendirdiğini sözlerine ekledi.


Yayın tarihi: 11.07.2002
1476
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.