Sağlık

Evlilik dışı cinsel ilişki kalbi vuruyor

Evlilik dışı cinsel ilişki kalbi vuruyor

Cinsel ilişki sırasında yaşanan kalp krizlerinin yüzde 75'i evlilik dışı beraberliklerde meydana geliyor.

Londra'daki St. Thomas Hastanesi kardiyoloji ve kalp uzmanlarından Dr. Graham Jackson, kalp sağlığıyla cinsellik arasındaki ilişki konusunda önemli açıklamalar yaptı. Jackson, uzun süreli beraberliklerde cinsel ilişki sırasında kalbin sorunlarla karşılaşma ihtimalinin çok düşük olduğunu, buna karşın evlilik dışı ilişkilerde veya bir gecelik kaçamaklarda kriz riskinin çok daha fazla olduğunu vurguladı.

Merdiven çıkmak gibi

JACKSON, "Cinsel ilişki sırasında yaşanan kalp krizlerinin yüzde 75'inin evlilik dışı beraberliklerde meydana geldiğini saptadık" dedi. İngiliz doktorun verdiği bilgiye göre, cinsel ilişki sırasında kan basıncı ve kalp ritmi 20 dakikalık tempolu bir yürüyüş sırasındaki değerlere ulaşıyor. Orgazm anı ise kalbi merdiven çıkmakla eşdeğer oranda zorluyor. Jackson, kalp krizi geçirme riskinin çiftler arasındaki yaş farkının artmasıyla büyüdüğüne de dikkat çekti.
Yayın tarihi: 19.11.2003
1079
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.