Sağlık

Eşinizle kavga etmek sağlıklı

Eşinizle kavga etmek sağlıklı

Öfkesini bastıran ve eşine içerleyip bunu ifade edemeyen çiftler daha sık kalp, tansiyon hastalıklarına yakalanıyor. Fakat tabi kavganın da bir uslübu olmalı. Nasıl mı?

Güncellenme tarihi:
Küsmek çözüm değil ki! ABD'de 192 çift üzerinde 17 yıldır yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, öfkelerini bastıran çiftlerin ölme oranı, öfkelerini saklamayan ve soruna çözüm bulan çiftlere nazaran 2 kat daha fazla çıkıyor. Başınız dertte Araştırmayı yapan Michigan Üniversitesi doktorlarından Ernest Harburg, "Çiftlerin görevlerinden birinin de anlaşmazlık konularında uzlaşma sağlamak olduğunu" söylüyor. "Asıl mesele, anlaşmazlık çıktığı zaman bunu nasıl çözeceksiniz" diye soran Harburg, "Çözemediğiniz, öfkenizi bastırdığınız, eşinize içerlediğiniz ve sorunu çözmeye çalışmadığınız takdirde başınız dertte demektir" diyor. Eşinizle tartışmanın da bir üslubu olmalı tabi! İşte size 9 öneri... Foto habere tıklayın! İlişkiyi sağlıklı kılan sadece tartışma değil! Foto galerilere bir göz atın!
Yayın tarihi: 02.02.2008
883
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.