Sağlık

Eşinizin cinselliğine duyarlı mısınız?

Eşinizin cinselliğine duyarlı mısınız?

Üroloji kongresinde açıklanan bir araştırmanın sonuçları erkeklerin sertleşme problemlerinin eşleri ile çözüleceğini gösteriyor.

Bayer Schering Pharma'nın ilk ortak basın toplantısı 22'nci Avrupa Üroloji Derneği Kongresi'nde gerçekleştirildi.

Bayer Schering birlikteliğinin erkek sağlığına sunduğu yenilikler hakkında bilgilerin verildiği toplantıda en dikkat çeken araştırma ise, sertleşme sorununun giderilmesine yönelik olarak kullanılan ilaç tedavilerinin Etkinlik, Bakış, Tatmin ve Güvenilirlik açısından değerlendirildiği 'Repeat' adlı araştırma oldu.

Eşlerin yüzde 50'si tedaviye devam etmiyor
Araştırma, cinsel problem yaşayan çiftlerin yüzde 50'sinin tedaviye neden devam etmediğini ortaya çıkarmak için gerçekleştiriliyor.

3 yıl sürecek
3 yıl sürecek bu yenilikçi gözlem çalışması, birer yıllık dönemlerde ve 20 farklı ülkede sertleşme sorunu ilaçları ile tedavi edilen erkekler ve eşlerini değerlendirecek.

Çiftlerin tedaviye bakışı, tedaviyi algılaması ve tedavi sürecindeki davranışları, ilaç tedavilerinin olumlu sonuçlarını anlamak için kullanılacak.

Toplantıda söz alan Prof. Dr. Van Ahlen; "Hem erkeklere hem de partnerlerine yardım ediyoruz" dedi.

Yol gözterici bir araştırma
Muenster Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Hermann Van Ahlen sözlerini şöyle sürdürdü;

"Repeat'ten elde edilen sonuçlar, hasta, eş ve doktor arasındaki etkileşimin ED tedavisine etkilerini anlama ve en iyi sonuca ulaşabilmemiz için erkekler ve eşlerine nasıl
Yayın tarihi: 31.03.2007
1261
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.