Sağlık

Ereksiyon sorunu bankacılarda daha yaygın

Ereksiyon sorunu bankacılarda daha yaygın

Avustralya'da Sydney Psikoterapi Merkezi tarafından yapılan araştırmaya göre yaşamları rakamlarla kuşatılan erkekler ereksiyon sorunu ile karşı karşıya.

Merkez Başkanı Dr. Stephen Carroll, bu şikayetle doktorlarına başvuran erkeklerin özellikle finans sektöründen olduğuna dikkat çekti. "Banka ve benzeri finans işiyle uğraşanlar, diğer meslek gruplarına oranla daha fazla ereksiyon ve benzeri cinsel sorun yaşıyor" diyen Dr. Carroll, bu açıdan "maço" mesleklerin daha az risk taşıdığının anlaşıldığını söyledi.

Bankacıların ve muhasebecilerin yaşadıkları stres ve altına girdikleri baskı nedeniyle bu tip cinsel sorunlar yaşadığının altını çizen Avustralyalı doktor, şöyle konuştu:

"Avukatlar ya da madenciler gibi mesleklerle uğraşanların ereksiyon sorunu yaşama riski diğer meslek gruplarına oranla daha düşük. Riskin yüksek olduğu diğer meslekler arasında taksi ya da otobüs şoförlüğü de bulunuyor. Düzensiz ve yetersiz beslenme, bütün gün oturma gibi nedenlerden ötürü onlar da bu sorunu yaşıyor."

Dr. Carroll, cinsel orana giden kan damarlarının stres ve baskı, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ya da diyabet gibi hastalıklardan da zarar gördüğünü sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 08.02.2004
909
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.