Mahmure

Sağlık

Kadın Sağlığı

Empati nasıl kuruluyor?

Empati nasıl kuruluyor?

Uzmanlar bazı insanların çok güçlü empati duyguları nedeniyle diğer insanların acısını gerçekten hissedebildiğini söylüyor.

Güncellenme tarihi:
Tartışmaya katılın:Sağlıklı toplumsal yaşam için empati kurabilmek önemli midir? Görüşlerinizi bekliyoruz... İnsanlar 'Acını paylaşıyorum' dediğinde bunu genellikle lafın gelişi söyler, ancak İngiliz uzmanlar bazı insanların çok güçlü empati duyguları nedeniyle diğer insanların acısını gerçekten hissedebildiğini söylüyor. Dokunmak önemli Londra College Üniversitesi'nden uzmanlar, karşısındakine dokunulduğunu görmenin, beynin aynı bölümünü harekete geçirerek kendi bedenine dokunulmuş gibi hissedilmesine yol açtığını söylüyor. Bu bağlantı, nasıl empati kurduğumuza da açıklık getiriyor. Radikal Tartışmaya katılın:Sağlıklı toplumsal yaşam için empati kurabilmek önemli midir? Görüşlerinizi bekliyoruz... •Empati kurulur da bu kadar mı?!!!:))))
Yayın tarihi: 19.07.2007
828
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.