Sağlık

Egzersiz sezaryeni önleyebilir!

Egzersiz sezaryeni önleyebilir!

Hamilelikte düzenli egzersizin sezaryenle doğum riskini azalttığı, doğum sonrası lohusalık süresini kısalttığı ve annenin daha kolay kilo vermesini sağladığı belirtildi.

Güncellenme tarihi:
Anen daha kolay kilo veriyor Trabzon Doğum ve Çocuk Bakımevi Başhekimi Uzman Dr. İsmail Topal, hamilelikte düzenli egzersizin sezaryenle doğum riskini azalttığını, doğum sonrası lohusalık süresini kısalttığını ve annenin daha kolay kilo vermesini sağladığını söyledi. İsmail Topal, yaptığı açıklamada, gebelikte belli kurallar çerçevesinde uygulanacak egzersizin pek çok yarar sağladığını belirtti. Hamilelerin yapacağı egzersizin solunum ve dolaşım sistemlerinin daha iyi çalışmasına katkıda bulunduğunu ifade eden Topal, Sağlıklı kilo almak için... "Bu durum, gebenin kendisini daha iyi hissetmesini, sağlıklı kilo almasını, pozitif duygulara yönelmesini ve kendine güveninin artmasını sağlar. Egzersiz, anne adayında gebeliğe bağlı uykusuzluk, bel ağrısı, bacaklarda kasılma, varis, basur gibi şikayetlerinazalmasını sağlar" dedi. Topal, düzenli egzersizin sezaryenle doğum riskini azaltacağına dikkati çekerek, "Egzersiz, doğum sonrası lohusalık sürecini kısaltır ve annenin daha kolay kilo vermesini sağlar. Egzersiz her derde deva
Yayın tarihi: 17.04.2009
1391
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.