Sağlık

Dondurma Besin Kaynağı!

Dondurma Besin Kaynağı!

Yaz aylarının leziz serinleticisi olarak bilinen dondurmanın, aynı zamanda önemli bir besin kaynağı olduğu hatırlatalım. Çocukların yanı sıra büyüklerin de dondurma yemeleri gerekiyor...

Güncellenme tarihi:

Sütteki tüm maddeleri içeren dondurmanın, konsantre yapısı nedeniyle besin değeri açısından sütten daha zengin gıda maddesi olduğunu ancak çok önemli olan bu sütlü gıdanın tüketiminin az olduğunu ifade eden uzmanlar, ''Türkiye'de yıllık bir kilo olan dondurma tüketimi, ABD'de 25 kiloyu buluyor. Dondurma serinletici ve yalnızca çocuk tarafından tüketilen bir gıda olarak görülmemeli. Her birey tarafından yıl boyu tüketilebileceği bilinmeli'' şeklinde açıklamalarda bulundular.Sütte yüzde 5 olan şekerin, dondurmada yüzde 10-15 düzeyine eriştiğini kaydeden uzmanlar, ''Dondurma, bu nedenle enerji kaynağıdır. Dondurma yemeyen, süt içmeyen toplumuz... Dondurmayı, yaz aylarının leziz serinleticisi sanıyor, kış aylarında yüzüne bakmıyoruz'' diye konuştu.

Yayın tarihi: 10.07.2013
3497
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.