Sağlık

Domates yemek için beş neden

Domates yemek için beş neden

Domates, içeriğinde bulunan A ve C vitaminleri, folik asit, potasyum, gıda lifi ve antioksidanlar sayesinde hayatımızın vazgeçilmez besinlerinden biri.

Güncellenme tarihi:
Kulağa ilginç geliyor olsa da, domates bazen derdi ve tasayı silip götürebilir. Domatesin içeriğinde bulunan A ve C vitaminleri, folik asit, potasyum, gıda lifi ve antioksidanların yararları tartışılamaz. Organik domatesler, bazı kimyasallardan arınarak yetiştirildiği için, daha fazla flavonoit içerirler. Aynı zamanda antiviral (virüslerin zararlı etkilerini önleyen) özellikleri bulunur. Aşağıdaki beş maddede neden domates yemeniz gerektiği açıklanıyor: Cildinizi korur Domatesin kabuğunun, cildinize güneş koruyucu krem etkisi sağladığını biliyor muydunuz? Yapılan bir araştırmada, güneş yanıklarından şikâyetçi ve güneşe karşı hassas cilde sahip olan bir grubun günlük beslenmelerine domates eklendi. Akdeniz'de yaygın olan bu tarz beslenme düzenini uygulayanların ciltlerinin, 10 hafta sonunda güneşin UV ışınlarına karşı daha güçlü bir hal aldığı belirlendi. Sağlıklı beslenmenin püf noktaları
Yayın tarihi: 22.07.2008
2037
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.