Sağlık

Doğmamış bebekten yeni görüntüler

Doğmamış bebekten yeni görüntüler

Bebeğinizi görmek, onunla tanışmak, karnınızda neler yaptığını görmek ister misiniz?

4 boyutlu ultrason ile bu mümkün olabiliyor artık. 3 aylıktan itibaren bebeklerin anne karnında dansa benzer hareketlerini izledik; dilini çıkarmasını, elini yalamasını tespit ettik; esnediğini, hatta esnerken ağzını kapattığını (tabii amacı ağzını kapamak mıydı henüz onu bilemiyoruz) gördük; parmak emmesi, gülümsemesi, kaşlarını çatması ve ağlaması bizi heyecanlandırdı. Aileleri olduğu kadar bizi de çok farklı etkileyip gebelik sürecine ayrı bir heyecan kattı. Ayrıca görüntüleri fotoğrafa yakın bir netlikte tespit ettik. Bu bebeklerin bir kısmı doğdu. Anne karnındaki fotoğraflarla karşılaştırdığımızda gerçekten bu bebek o bebek diyorsunuz.

Bu cihaz ile bazı yüzeysel anomalilerin tespiti daha kolaylaştı. Özellikle dudak-damak yarığı,spina bifida parmak anomalileri gibi..

Ayrıca doppler incelemeleri ile fetal iyilik hali değerlendirilebilmekte ve böylece çoğul gebelik, gelişme geriliği, kan uyuşmazlığı, gün geçmesi, gebelik hipertansiyonu gibi riskli gebelikler sağlıklı bir şekilde izlenebilmektedir.

Sağlıklı Mutlu Günler Dileğiyle..

Hareketli '4 Boyutlu Ultrason' görüntüsü için tıklayınız:

Görüntü (620 KB)


Fotoğraflar

3 aylık bebek bacaklarını annesinin karnına dayamış düşünüyor 3,5 aylık bebeğin yandan görüntüsü 18 haftalık bebek parmak emiyor 18 haftalık bebek esniyor Aynı bebeğin farklı bir pozisyonu 22 haftalık bebek parmak emiyor 32 haftalık bebek elini yalıyor


Daha ayrıntılı bilgi için:

Jin. Op. Dr. Lale Zeynep Kanmaz
lzkanmaz@e-kolay.net
0212 - 570 54 27/ 561 29 83
İncirli Cad. Hızalan Sitesi
No:19/21 Bakırköy/ İst.
Yayın tarihi: 27.07.2004
796
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.