Sağlık

Doğa, sağlık sunuyor

Doğa, sağlık sunuyor

Doğal ürünlerle tedavisi vakit alan sirozu yenmek de çok kolay. Modern yöntemlerle elde edilen bitki özleri her derde deva oluyor...

Uzmanlar, doğal ortamın içerisinde bulunan onca bitkinin, hangi rahatsızlığa daha iyi geleceğini anlatıyor. Bu çerçevede, adını mutlaka bir yerlerden duyduğumuz pek çok bitkinin aslında ne hünerleri olduğuna dair bilgiler var. Siroz'un tedavisinde kullanılması önerilen saf bitki özleri ve doğal karışımlar de denenmesi gereken farklı bir yol.

Karaciğerinizin önemini biliyor musunuz? Karın boşluğunun sağ üst kısmında yer alan karaciğer, kan dolaşımı için adeta "filtre" görevini yapıyor. Vücudumuzun artığı bazı basit maddeler, böbrekler yardımıyla dışarı atılıyor. Fakat diğer atıkları ise karaciğer temizliyor. Karaciğer, metabolizmanın bazı atıkları için, filtre görevinin yanı sıra, vücudun en önemli enerji kaynağı olan glikozu da üretiyor.

Vücuttaki tüm organlar karaciğer ile bağlantılı. Bu organımızın kendi kendisini tamir etme yeteneği de var. Bir kısmı tahrip olsa, kalan diğer hücreler hemen çoğalarak eksik kısmı tamamlıyor. Organ, kendi kendisini onarırken, ölen ve zedelenen hücrelerini ortamdan uzaklaştırıyor ve yerine yenilerini koyuyor. Böyle mükemmel olan mekanizmamız, iyi bakılmadığında hastalanıyor elbette. Örneğin siroz, karaciğerin kronik bir hastalığı. Çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir, ama hücre temelinde hastalığın oluşum süreci hep aynı. Karaciğer sirozunun, kalıtsal yatkınlık dışında birçok nedeni var. Alkolizm de bunlardan biri.

Yapılabilecek doğal çözümler var

Siroz, gerçekten önemli bir organın hastalığı. Herbalist Tarkan Güveloğlu, bu konuda bitkisel ürünlerin önemine değiniyor. Bitki özleri kokteylleri sayesinde sirozla mücadele edenlerin varlığından söz ediyor. "Eğer yakınlarınızdan birisi siroz ise ve umutsuzsa bir de alternatif yolları denemesini öneririm" diyor. O'na göre doğal sağlık, yabana atılacak bir şey değil.
Yayın tarihi: 10.11.2006
1540
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.