Sağlık

Depresyon sorununa yeni yöntemler!

Depresyon sorununa yeni yöntemler!

Hayatımızı etkileyen en önemli ruhsal sorunlardan biri de depresyon.

Güncellenme tarihi:

Kadınlar için belki de motive düşürücü en önemli ruhsal hastalıklardan biri de depresyondur. Kimi zaman dönemsel olan bu ruh hali hayatımızın çoğunu engelleme riski taşımaktadır. Depresyon kimi zaman ciddi belirtiler ile ortaya çıkarken, kimi zaman ciddiye almayarak yıllarca bunun sıkıntısını çekebiliriz. Bu hastalık terapi ve ilaçlar ile tedavi edilirken alternatif şekilde de iyileşme sağlama imkanımız olduğunu unutmayalım.
Depresyonu önlemek için ilk dikkat edilmesi gerekenler arasındabeslenme düzenimiz vardır. Şeker oranlarının yüksek olduğu ve rafine karbonhidratlı yiyeceklerden genel anlamda uzak durmak faydalıdır. Uzak durmamızın en önemli sebebi ise, bu gıdalar vücudumuzdaki kan şekeri oranında ani artışlara ve inişlere sebep olmasıdır. Bu durum da yorgunluk ve sinirlilik haline yol açar. Depresif ruh hallerimizde iken alkol tüketimine de dikkat etmemiz gerektiği uzmanlar tarafından uyarıldı. Alkol, depresyon zamanlarımızda kendimizi daha iyi hissettirebilir fakat bu düşünce yanlıştır. Bir süre sonra kendinizi daha kötü hissetme olasılığınız çok yüksektir.

Yayın tarihi: 29.05.2013
4164
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.