Sağlık

Cinselliği kamçılayan...

Cinselliği kamçılayan...

Türkiye'de metropol yaşamının getirdiği yoğun stres ve zaman azlığı, araştırmalara göre her üç kadından birinde cinsel isteksizliğe yol açıyor.

Cinsel isteksizliğin tedavisi mümkün. Ancak uzmanlar tedavide başarının arttırılması için çiftlere hekime birlikte başvurmalarını öneriyor.

Metropol yaşamı cinsel yaşamı da değiştirdi. Uzun çalışma saatlerinin, yoğun trafiğin insanlara zaman bırakmadığına işaret eden uzmanlara göre metropollerde artık fast-food tarzı cinsellik yaşanıyor.

Fast-food cinsellik anlayışı kadınlardaki cinsel isteksizliğin en önemli nedenlerinden biri olarak kabul ediliyor. Araştırmalar cinsel isteksizliğin her üç kadından birinin sorunu olduğunu gösteriyor.

Kadınlardaki cinsel isteksizlik sorununun tedavisinde genellikle çiftler birlikte terapiye alınıyor.

Kadınlarda cinsel isteksizliğin toplumda normal bir durummuş gibi algılandığına işaret eden uzmanlara göre, tedavi edilmediğinde beraberinde psikolojik sorunlar da gelişebiliyor.
Yayın tarihi: 26.10.2006
928
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.