Sağlık

Cinselliği aşkla ilişkilendirdiler

Cinselliği aşkla ilişkilendirdiler

Araştırma medya mensupları arasında yapıldı. Kamuoyunu etkilemede en büyük güce sahip medyanın, cinsellik konusunda toplumdan farkı da ortaya çıkmış oldu.

Güncellenme tarihi:
Gazeteciler için cinsellik aşk demek Araştırmaya göre, gazetecilerin büyük kısmı cinselliği 'aşk'la ilişkilendiriyor, 'seks' ikinci sıraya yerleşiyor ve her 4 erkek gazeteciden biri ilk cinsel deneyimin her iki cins için de evlilikte gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyor. CETAD - ESAM (Eğitim ve Sağlık Muhabirleri Derneği) ile ortak düzenlenen 'Cinsel Sağlık Bilinci' oturumunda açıklanan sonuçlara ilişkin olarak, Doç. Dr. Cem İncesu, "Bu değerlendirmelerde, medya mensuplarının spesifik olarak cinsellik konusundaki kişisel deneyimleri ya da sorunları değil, bu konu ile ilgili genel görüşleri, yaklaşımları ve algılarının ölçümlendiğini" vurguladı. Etki alanı güçlü, o sebeple seçildi Türkiye'deki cinsellikle ilgili bilgi ve bilinç düzeyinin yeterli olmadığına dikkat çeken Doç. Dr. Cem İncesu, "Bu araştırmanın medya mensupları özelinde yapılmasının amacı, ülkemizde kamuoyunu etkilemede en büyük güce sahip medyanın, cinsellik konusunda toplumdan farkını ortaya koymak, yanlış bilinen konular üzerinde medya mensuplarına yönelik bilgilendirme programları oluşturmak ve onların toplumun bilinçlendirilmesi çalışmalarına daha etkin katılımını sağlamak Kritik konu: Mutlu cinsellik
Yayın tarihi: 06.12.2008
2322
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.