Sağlık

Cinsel işlev bozukluğu riski...

Cinsel işlev bozukluğu riski...

Bekar kadınlarda cinsel işlev bozukluklarına daha sık rastlanıyor.

Kadınlarda erkeklere göre cinsel işlev bozukluklarının daha sık görüldüğüne işaret eden, Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. Ahmet Hakan Haliloğlu, "Evli kadınlarda daha az görülen bu şikayetler eğitim düzeyi arttıkça kadınların daha az bir kısmında karşımıza çıkmaktadır" dedi.

Dr. Ahmet Hakan Haliloğlu yaptığı açıklamada, cinsel işlev bozukluklarının oldukça sık görülen bir sağlık problemi olmasına rağmen, hastaların çoğunun doktora başvurmadıklarını açıkladı.

Kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyin
Haliloğlu, insanların doktor başvurmak yerine kulaktan dolma tedavi yöntemleri ile zamanlarını ve sağlıklarını kaybettiğini belirterek, erkeklerde özellike 40 yaşından sonra, kadınlarda ise menepozla birlikte yüzde 70'lere varan oranlarda cinsel işlev bozuklukları görüldüğünü dile getirdi.

Doktora başvurmak şart
Cinsel işlev bozukluklarına dünyada uygulanan tüm ilaç ve cerarhi yöntemlerin Türkiye'de başarı ile kullanıldığını kaydeden Haliloğlu, doktor önerisi olmadan kullanılan ilaçların yan etkilerinin geri dönüşü olmadığını bildirdi.

Haliloğlu, doktora başvurmayarak yıllarca cinsel işlev bozukluğuyla yaşayan insanların ciddi sosyal problemler yaşadıklarına da dikkat çekti.
Yayın tarihi: 03.04.2007
720
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.