Sağlık

"Bir Masalmış Kolesterol"

"Bir Masalmış Kolesterol"

Kitapta hastalıkların ana kaynağı olarak işaret edilen şişmanlık ve şeker bağımlılığından kurtulmanın da reçetesi veriliyor.

Hayykitap'tan yayınlanan ve organik kimya uzmanı Shane Ellison tarafından yazılan "Bir Masalmış Kolesterol" kitabı, senelerdir kolesterol konusunda bildiklerimizi tersine çeviriyor.

Ellison, kalp ve damar hastalıklarından korunmanın doğal yollarını anlattığı "Bir Masalmış Kolesterol" kitabında, hastalıkların ana kaynağı olarak işaret ettiği şişmanlık ve şeker bağımlılığından kurtulmanın da reçetesini veriyor.

Aslında "Kolesterolü yüksek olanlar daha uzun yaşar!"
Orta yaşın üzerindeki birçok insan, kolesterol seviyesi ne kadar aşağıdaysa kendini o kadar sağlıklı, yüksekse sağlıksız görüyor. Kolesterol seviyesini aşağılara çekmek içinse, her gün ilaç kullanıyor. Çünkü doktorlar, gazeteler, hastaneler devamlı yüksek kolesterolün kötü olduğunu ilan ediyorlar.

Oysa tıbbi deneylerin gerçek sonuçları bir gerçeği ortaya çıkarıyor. Kolesterol düşürücü ilaçlar kalp hastalıklarından korumuyor, ömrünüzün uzamasına katkı sağlamıyor. Tam tersine bazı hastalıklara, yan etkilere neden oluyor. Sözgelimi bağışıklık sistemini zayıflatıyor, hafıza kaybına yol açıyor.

Bu kitap farklı
Ellison kitabında, kolesterol düşürme "masal"ını insanlık tarihinin en ölümcül sağlık efsanesi olarak tanımlıyor. Yazar, "Pek çok araştırma mütemadiyen, kolesterolümüz ne kadar yüksekse o kadar uzun yaşadığımızı göstermektedir. Çünkü kolesterol seviyesi ne kadar düşükse, hastalanma riski, özellikle kansere yakalanma riski o kadar yükseliyor. Yani, kolesterol seviyemiz ne kadar düşükse o kadar da kısa yaşıyoruz. Bu gerçek kamuoyundan gizlenmiş ve ilaç firmalarının samanaltı ettikleri bilgiler arasına atılmıştır." diyor.

Kitabında kolesterol ilaçlarının hiçbir şekilde kalp hastalılarından korumadığını belirten Shane Ellison, kalbin ihtiyaç duyduğu enerjiyi azaltacak şekilde düzenli kolesterol ilacı kullanmayı ise "ağır çekim intihar" olarak tanımlıyor.
Yayın tarihi: 22.07.2007
674
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.