Sağlık

Beynin cinselliği

Beynin cinselliği

Yrd. Doç. Dr. Şükrü Uğuz, erkeklerin beyinlerinin merkezine seksi koyarken, kadınların beyin merkezinde ise baş ağrısı üretim merkezinin hakim olduğunu söyledi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şükrü Uğuz, Adana Rotary Kulübü tarafından düzenlenen toplantıda "Beynin Cinselliği" konusunda bir konuşma yaptı. Uğuz, kadınların dokunmaya olan hassaslığın, erkeklerden 10 kat daha fazla olduğunu belirtti.

Kadın ve erkek arasındaki düşünce farklılıklarının, beyin yapılarının iyi ya da kötü olmasından kaynaklanmadığını belirten Uğuz, "Bir kadını tam olarak anlayan, dinleyen ve onun hissettiklerini hisseden erkek yoktur" dedi.

Uğuz, kadınların erkeklere göre daha sosyal kişilikli olduklarını da kaydederek, şöyle konuştu:

"Kadınlar bir sosyal iletişimde erkeklere oranla daha fazla dokunurlar. Kadınlar dokunmayı çoğu zaman duygusal olarak ister ve sever, fakat erkekler ise karşı cinse teması genellikle cinsellik olarak algılar. Erkekler beyinlerinin merkezine seksi koyarken, kadınların beyin merkezinde ise baş ağrısı üretim merkezi hakimdir. Erkek beyni aç kapa düğmesinden oluşan basit bir elektrik devresine benzerken, kadın beyni ise karmakarışık ve çok yönlü bir devreye benzer."
Yayın tarihi: 18.07.2006
1079
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.