Sağlık

Bebeğinizle birlikte yüzün

Bebeğinizle birlikte yüzün

Yüzme sırasında kol, bacak ve karın bölgesinde bulunan bütün kas grupları çalışır.

Güncellenme tarihi:
Yürüyüş ideal Hamilelik sırasında yapılacak en uygun spor yürüyüştür. İkinci sırada yüzme gelir. Çünkü yüzme sırasında tüm kas grupları çalışır, kalp atım hızı ve alınan oksijen miktarı artar. Hamileler için sıkıntı 2 kat Yaz sıcağının iyice kendisini hissettirdiği şu günler hamileler için iki kat sıkıntılı geçer. Ağırlaşan vücutlarına rağmen spor yapmak isteyen anne adaylarına en uygun spor yürüyüştür. Ancak sıcaklarda hem spor yapıp hem de serinlemek isteyen hamileler için en ideali yüzmedir. VKV Amerikan Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Alper Mumcu, hamileleri, yazı rahat geçirmeleri ve hamilelik sırasında yapabilecekleri sporlar hakkında bilgilendirdi. Bebeğinize zaman ayırın!
Yayın tarihi: 21.07.2009
2499
YORUMLAR

bence İlk yüzme denemenizi kısa tutun. Çok kalabalık yerlerde yüzme çalışması yapmaya çabalamayın, kalabalık ortamlarda çocuklar gürültüden rahatsız olup korkabilirler.

carlone 30.04.2009 23:34:42
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.