Sağlık

Bebeğinizi riske atmayın!

Bebeğinizi riske atmayın!

Dürbüne benzer ince uzun bir araçla bebeğin rahim içindeki fotoğrafını çekmek mümkün. Aman dikkat! Bebeği kaybetme riski var.

Güncellenme tarihi:
Fetoskopi ile dürbüne benzer ince uzun bir araç, karın ve rahimde yapılan ince bir kesi ile amniyon kesesi içine sokulur ve bebeğin fotoğrafı çekilir. Aman dikkat bebeğinizi kaybetmenize neden olabilir. Dördüz bebeklerin sezaryen doğum videosu için tıklayın! Genindeki sorunu erken teşhis edebilir Fetoskopi rahim içerisindeki bebeğin ve plasentanın görüntüsünü sağlar. Bazı durumlarda anormallikler ve sorunlar teşhis edilip düzeltilebilir. Fetoskopinin amacı herhangi bir sorunu kötüleşmeden, ceninin sağlıklı bir bebek olarak gelişmesini engellemeden tetkik edip düzeltmektir. Fetoskopi ile sorunlar ultrasondan daha net görülebilir. Ancak X ışınına maruz kalındığından çok kullanılan ve tercih edilen bir yöntem değildir. Yüzde 3 - 5 oranında bebek kaybına yol açabilir. Tehlikeli bir yöntem Işık ve mercekle donatılmış dürbüne benzer ince uzun bir araç, karın ve rahimde yapılan ince bir kesi ile amniyon kesesi içine sokulur, görüldüğü yerde bebeğin fotoğrafı çekilir. Aynı zamanda bu araçla bebeğin kan ve doku örnekleri alınabilir ve amniyosentez ile araştırılamayan birçok hastalığın tanısı konulabilir. Hamileliğin 16. haftasından sonra uygulanabilir. Anne karnındaki bebek gelişimi için fotogaleriye tıklayın!
Yayın tarihi: 14.01.2008
917
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.