Sağlık

Bebeğiniz itina ile doğurulur!

Bebeğiniz itina ile doğurulur!

Her ne kadar "Türkiye'de yasal değil" dense de konuştuğumuz, görüştüğümüz insanlar, Türkiye'de taşıyıcı annelik yoluyla çocuk sahibi olanların sayısının az olmadığını söylüyor.

Güncellenme tarihi:
Yasak ama... Yeni Aktüel'e taşıyıcı annelik yaptığını belirten süren "Pelin" Türkiye'de yasaların izin vermemesine rağmen bu işin yaygın olduğunu söylüyor.. Her ne kadar "Türkiye'de yasal değil" dense de konuştuğumuz, görüştüğümüz insanlar, Türkiye'de taşıyıcı annelik yoluyla çocuk sahibi olanların sayısının az olmadığını söylüyor. Bu insanlara ulaşmanın internet sayesinde kolaylaştığı, açılan forumlarda anne adaylarının ve ailelerin birbirleriyle tanıştığı da görülüyor. Adana'da görüştüğümüz "Pelin" 31 yaşında ve bir çocuk annesi. Çocuk isteği ve sevgisi çok kuvvetli olmasına karşın, maddi sıkıntı çektikleri için üç defa kürtaj olmak zorunda kalmış. İnternetten tanışıyorlar Dört yıl önce bu işi yapan dört-beş kişiden biri olduğunu söyleyen Pelin, internette birçok insanla tanışmış ve sonunda bir aileyle anlaşmış. Doğuştan rahmi olmadığı için çocuğu olamayan bir annenin yumurtası ve babanın spermi Kıbrıs'taki bir merkezde Pelin'in rahmine yerleştirilmiş. Hamileliğinde Pelin'in yanında olan alıcı aile tüm masrafları üstlenmiş ve ona 25 bin YTL ödemiş. Bebeğinizi nasıl doğuracaksınız?..
Yayın tarihi: 11.11.2008
1637
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.